Co ciekawego warto zobaczyć we Władysławowie?

Atrakcje we Władysławowie

Spakowany i gotowy na urlop? Sprawdź, jakich atrakcji możesz spodziewać się we Władysławowie oraz które miejsca koniecznie musisz odwiedzić, będąc w tej okolicy. Jeżeli wybrałeś aktywny urlop nad Bałtykiem, z pewnością przydadzą Ci się informacje o tym, jak można ciekawie spędzić czas poza leżakowaniem na pobliskiej, przepięknej zresztą, plaży. Myli się ten, kto uważa, że polskie kurorty nadmorskie mają mało atrakcji turystycznych. Władysławowo jest bowiem przykładem miasta o doskonale rozbudowanej infrastrukturze rekreacyjnej, która z pewnością zadowoli urlopowiczów w każdym wieku. Zarówno osoby wypoczywające w parach, jak i całe rodziny docenią uroki tego popularnego ośrodka. Miasto położone jest bezpośrednio nad Zatoką Pucką, w części na Mierzei Helskiej. Już sama lokalizacja dla wielu stanowi zachętę do jego odwiedzenia. Dzięki typowo nadmorskiemu krajobrazowi, przepięknym piaszczystym plażom czy laskom sosnowym okolica przyciągnie zwłaszcza miłośników polskiej przyrody oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu. Tym najbardziej aktywnym polecamy liczne ścieżki rowerowe, podczas których można natknąć się na wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia.

Władysławowo i okolice – atrakcje turystyczne

Jeżeli chodzi o samo miasto, Władysławowo obfituje w atrakcje turystyczne. Spacerując główną promenadą, z pewnością nie przegapisz słynnej Alei Gwiazd Sportu honorującej polskich atletów, a także, co ciekawe, himalaistów. Będąc w mieście portowym, koniecznie odwiedź Dom Rybaka, pełniący jednocześnie funkcję ratusza. Oprócz kolorowego Muzeum Motyli znajduje się tam wieża widokowa, z której rozciąga się zapierająca dech w piersi panorama na nadmorski krajobraz. Zwiedzanie nie będzie kompletne bez włączenia do planu wycieczki historycznego portu rybackiego. Decydując się na wczasy w tym mieście, nie trzeba ograniczać się jedynie do jego granic. Co powiesz na Labirynt w Polu Kukurydzy w Swarzewie? Ten niecodzienny park gwarantuje doskonałą zabawę zarówno dla całej rodziny, jak i grupy znajomych. Jeśli dotrzesz do pobliskiego Pucka, koniecznie musisz zajrzeć do Parku Ewolucji oraz Manufaktury Szkła, gdzie edukacyjne treści zostały połączone z przednią rozrywką. W okolicy nie brakuje miejsc dla pasjonatów historii, takich jak Osada Średniowieczna w Sławutowie czy słynna Hallerówka upamiętniająca gen. Józefa Hallera.

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie

Jakie atrakcje we Władysławowie i okolicach przygotowano specjalnie dla dzieci? Najmłodsi z pewnością nie będą się nudzić na wczasach, gdy odwiedzą Ocean Park z papugarnią lub oddalone od kilka kilometrów Oceanarium w Jastrzębiej Górze. W samym mieście warto udać się z pociechami do lunaparku, którego widok można podziwiać ze szczytu ratusza. Dla dzieci powyżej 4 lat, a także dla ich rodziców, niezapomnianą atrakcją będzie Latarnia Morska w Rozewie, która cieszy się ogromną popularnością wśród wielbicieli zabytków architektury portowej. Nieopodal Władysławowa można przeżyć prawdziwą przygodę w Lemur Parku w Rumii. Na młodszych czeka tam osada rycerska, mini golf, strefa Lego, labirynt Minotaura, a także mini zoo z lemurami oraz surykatkami. W całej okolicy nie brakuje rozrywek dla dzieci w każdym wieku, wiele z nich ma charakter edukacyjny, a wszystkie z pewnością pozostawią niezatarte wrażenie!

ocean park

Ocean Park

Doskonałe miejsce nie tylko dla dzieci, ale każdej osoby, której zależy na aktywnym wypoczynku i wspaniałej zabawie. W Ocean Parku na pewno nie zabraknie uśmiechu oraz nietuzinkowych atrakcji, które na długo zapadną w pamięci oraz będą często wspominane po wakacjach.

Malownicza plaża

Czym byłyby wakacje nad morzem bez beztroskiego wypoczynku na plaży? Nieopodal naszego pensjonatu (zaledwie 6 minut spaceru) znajduje się piękna i piaszczysta plaża. Nie tylko złapiesz nieco wakacyjnej opalenizny, ale i schłodzisz ciało, kąpiąc się w chłodnych wodach polskiego morza.

morze
widok na władysławowo

Dom Rybaka

Jedna z najciekawszych atrakcji Władysławowa. Z wieży można obserwować nie tylko panoramę miasteczka, ale przede wszystkim piękno naszego polskiego morza. Najwyższy taras widokowy położony jest aż 63 m n.p.m, co gwarantuje zapierające dech w piersiach wrażenia.

Port rybacki

Budowę portu rybackiego w Wielkiej Wsi rozpoczęto wiosną 1936, a jego uroczyste otwarcie nastąpiło 3 maja 1938. W miesiącach letnich z portu pasażerskiego można wypłynąć statkiem w rejs po Bałtyku. Do rejsów po morzu zaadaptowane są kutry rybackie, którymi można wypłynąć na godzinną wycieczkę wzdłuż wybrzeża.

atrakcje we władysławowie