Zabierz wszystko co potrzebne!

Co warto zabrać na plażę?

To pytanie może wydawać się błahe i każdy wie, co powinno się zabrać na plażę. W pierwszej chwili faktycznie może nam się tak wydawać. Jednak na samych wakacjach łatwo o rozkojarzenie i można czymś zapomnieć. Co więcej, to że przydałaby się nam jakiś konkretny przedmiot, często zdajemy sobie sprawę dopiero w momencie, kiedy jesteśmy na plaży i zaczyna go nam brakować. Warto też stworzyć sobie taki niezbędnik plażowy i spisać na liście wszystkie rzeczy, które powinniśmy spakować, wychodząc na plażę.

Ręcznik i koc

Są to wprawdzie dość oczywiste rzeczy, ale ich brak może uprzykrzyć nam czas spędzony na plaży. Ręcznik oczywiście przyda się do wytarcia się sucha po kąpieli w morzu. Woda w polskim morzu nie należy do najcieplejszych, dlatego po wyjściu z niej może nam być zimno. Ręcznikiem zarówno wytrzemy chłodną wodę, jak i się ogrzejemy. Leżenie na piasku nie należy do najwygodniejszych. Dlatego warto się zaopatrzyć w koc. Musi on być na tyle duży, aby zmieściła się na nim cała rodzina. Trzeba pamiętać, żeby koc był wygodny i zrobiony z takiego materiału, na którym będzie się nam przyjemnie leżało.

Parawan

Jest to podstawowy ekwipunek każdego plażowicza. Nawet jeśli nie czujemy potrzeby odgradzania się od innych użytkowników plaży, parawan pełni przede wszystkim inną funkcję. Ochroni nas przed wiatrem, który nad morzem może dawać o sobie znać. A jeśli możemy też przy okazji zyskać trochę prywatności, to czemu nie.

Książka, napój, portfel

Adorable little girls wrapped in towel at tropical beach after swimming in the sea
Plaża to idealne miejsce do czytania książki, warto więc zabrać ją ze sobą i oddać się relaksowi oraz lekturze. W wakacyjnym upale łatwo się odwodnić dlatego trzeba pamiętać, żeby mieć ze sobą coś do picia. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na dzieci, które przez dobrą zabawę mogą zapomnieć o regularnym piciu. Wracając z plaży, możemy chcieć coś przekąsić, do tego na pewno przyda nam się portfel i pieniądze, które w nim mamy. Lista znacznie przyspieszy i usprawni wyjście na plażę, dlatego warto ją sobie spisać, niezależnie od tego, gdzie spędzamy wakacje. Czy jest to zagranica, czy urokliwe i lubiane Władysławowo. Pokoje blisko morza mogą wprawdzie sprawić, że w sytuacji, gdy czegoś zapomnimy, powrót nie zajmie nam wiele czasu, jednak chyba lepiej od razu wszystko spakować.

Parasol

Duży plażowy parasol sprawdzi się jako świetna osłona przed słońcem. Długie nieustanne przebywanie na słońcu może być wyczerpujące, dzięki parasolowi można zrobić sobie chwilę przerwy od promieni słonecznych i skorzystać z cienia, który daje.

Krem do opalania

Jest to bardzo ważna rzecz, bo konsekwencje jej nie zabrania, mogą być dosłownie bolesne. Jeśli spędzimy cały dzień w piekącym słońcu, możemy być pewni, że nasza skóra zostanie poparzona. Skutki tego będą odczuwalne, szczególnie podczas nocy następującej po opalaniu. Krem z odpowiednim filtrem zabezpieczy nas przed tym poprzez ochronę naszej skóry. Szczególnie ważne jest, aby wysmarować nim dzieci, które są dużo bardziej wrażliwe na poparzenia słoneczne.