Sport we Władysławowie

Nie tylko wylegiwanie się na plaży

Wakacje nad morzem niekoniecznie muszą wiązać się ciągłym leżeniem na plaży. Warto wykorzystać czas urlopu i przeznaczyć przynajmniej jego część na aktywny wypoczynek. Dlatego, jeśli zdecydowaliśmy się na noclegi nad morzem, Władysławowo jest świetnym miejsce, gdzie możemy zarówno wypocząć, jak i spróbować szeregu aktywności sportowych.

Rodzinne trasy na rower i nie tylko

Rodzinna wycieczka rowerami to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu.  Jeśli nie mamy bagażnika na rowery lub z innych powodów nie możemy ich zabrać, nie ma się czym przejmować. W sezonie letnim na miejscu działa kilka wypożyczalni. Oprócz zwykłych rowerów wypożyczymy też rowery elektryczne, także jeśli ktoś nie czuje się na siłach, może wypożyczyć rower ze wspomaganiem. Jedną z najpopularniejszych tras rowerowych w okolicy jest tak zwany Bulwar Nadmorski, prowadzi ona z Władysławowa aż do Karwi.  Można wybrać się też na wycieczki innymi trasami, między innymi:

  • „Wokół Kępy Żarnowieckiej”,
  • „Wokół Piaśnickich Łąk”
  • „Przez Bielawskie Błota
  • „Po Puszczy Darzlubskiej” i wiele innych.

Oczywiście rodzinna wycieczka to nie jedyny sposób na spędzenie aktywnie czasu na rowerze. Wytrawni kolarze znajdą tu świetne miejsca na trening. Pofałdowany teren sprawią, że trasy nie będą nudne i będzie można się solidnie zmęczyć.

Sporty Wodne

Skoro wypoczynek nad morzem to można uprawiać różne sporty wodne. Idealnym miejsce do uprawiania windsurfingu jest Zatoka Pucka. Charakteryzuje się zachodnimi wiatrami, małymi falami a woda szybko się nagrzewa. Są to więc świetne warunku do uprawiania tego sportu.

Wszyscy miłośnicy pływania mogą popływać w morzu. Pływanie na wodach otwartych jest całkiem inne od tego w basenie. Zapewnia niezapomniane przeżycia. Oczywiście trzeba brać pod uwagę swoje umiejętności podczas wchodzenia do wody i nie ryzykować niepotrzebnie, kiedy widzimy na przykład, że fale są dość wysokie.

Bieganie

Władysławowo to idealne tereny także dla biegaczy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Można biegać po plaży, pozwala to trochę odpocząć i jednocześnie wzmocnić stopy. Jednak, jeśli ktoś chce, znajdzie również ścieżki ukryte w cieniu lasu, jak i szybkie trasy po asfalcie. Skoro jest gdzie biegać, pływać i jeździć na rowerze, oznacza to, że Władysławowo to także sprawdzona miejscowość na wakacje dla każdego triatlonisty. Będzie mógł połączyć treningi z wypoczynkiem.

Sport ekstremalne

Klify znajdujące się pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą pozwalają spróbować także jednego ze sportów ekstremalnych, jakim jest paralotniarstwo.  Wybrzeże to miejsce, gdzie często wieje silny wiatr, klify mogą służyć jako miejsce startu. Rozległe plaże świetnie sprawdzają się natomiast jako miejsca lądowania. To wszystko sprawia, że okolice Władysławowa są idealne, by unieść się w powietrze tylko dzięki siłom natury. We Władysławowie znajduje się także Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo, jest to jedno z miejsc, w których do najważniejszych zawodów przygotowują się największe gwiazdy polskiego sportu.