Wakacje nad morzem

Wakacje nad morzem to świetny pomysł!

Wakacje z dzieckiem na pewno mogą być wspaniałym przeżyciem dla rodziny, które zapamiętamy na długo. Jednak żebyśmy pamiętali, je z jak najlepszej strony warto się do nich odpowiednio przygotować.

Wybierz dobre miejsce

Zanim zastanowisz się co spakować ze sobą na takie wakacje, trzeba wybierać odpowiednie miejsce, gdzie zarezerwujesz noclegi nad morzem. Wybór miejsc jest bardzo szeroki, ale koniecznie trzeba wybrać takie, które będzie przyjazne dziecku. W czym zdecydowanie lepiej sprawdzą się prywatne kwatery niż duże pełne gości hotele. Jeśli zdecydujemy się na wybranie właśnie prywatnych kwater, warto pamiętać, aby pokoje były blisko plaży. Władysławowo, ale i inne miejscowości to oferują. Dzieci mogą być zmęczone, jeśli będą musiały kilka razy dziennie pokonywać długą drogę z plaży do miejsca noclegu. Noclegi blisko morza to zresztą też duży komfort dla dorosłych. W końcu kogo nie irytuje, kiedy na plaże trzeba maszerować 20 minut i więcej.

Spakuj wszystko, co potrzebne

Następnym ważną częścią przygotowań jest samo pakowanie się na wakacje. Przede wszystkim ubrania. Pogoda może być kapryśna, dlatego oprócz typowo letnich ubrań, warto zabrać też coś cieplejszego, przyda się szczególnie podczas silnego wiatru. Nie należy zapominać też o ubraniach przeciwdeszczowych. Ważna jest też dobrze wyposażona apteczka, środki na chorobę lokomocyjną, plastry w różnych rozmiarach, woda utleniona to podstawa, jeśli nie chcemy szukać na miejscu apteki. Szczególnie wieczorem przyda się też coś przeciwko komarom. Najwygodniejszy w zastosowaniu będzie jakiś środek w sprayu.
Jeśli pogoda, w któryś dzień będzie bardzo brzydka, warto mieć ze sobą coś, czym będziemy mogli pobawić się z dzieckiem w pokoju. Świetnie sprawdzą się tu gry planszowe. Nie tylko zapewnią doskonałą zabawę, ale rozwiną też kreatywność dziecka.

Co zabrać ze sobą na plażę

Pretty blond girl sitting overlooking the sea

Podczas pójścia na plażę, tak trzeba pamiętać o kilku rzeczach:
  • Krem z filtrem to podstawa. Skóra dziecka jest dużo bardziej wrażliwa od naszej, dlatego musi być szczególnie chroniona.
  • Czapka z daszkiem także się przyda. W upalnym słońcu nie tylko osłoni głowę dziecka przed nadmiernym nagrzaniem, ale też słońce nie będzie tak oślepiało dziecka podczas zabawy.
  • Zabawki do piasku. Jeśli nie chcemy cały czas sami się bawić z dzieckiem, to konieczne będą zabawki, dzięki którym samo znajdzie sobie zajęcie.
  • Parasol plażowy. Zapewni on osłonę przed słońcem.
Kiedy przyjdziemy już na plażę, warto wybrać dobre miejsce na rozłożenie się. Dobrym pomysłem jest ulokowanie się blisko jakiejś innej rodziny, mającej dziecko w podobnym wieku. Dzieciaki mogą się zacząć bawić ze sobą, dzięki czemu Ty chwilę odpoczniesz.